Obiektyw

Lustrzankę

Tablet

Telefon

Komputer PC

Laptopa

ul. Wał Miedzeszyński 414/14

Warszawa, 03-994

UWAGA! To biuro - nie sklep.

Prosimy o kontakt przed spotkaniem.

 

tel. 533 286 286

tel. 531 837 837

email: biuro@wycenaelektroniki.pl

Sprzedaj:

Pro Service

Sprzedaj używanego laptopa w naszej firmie. Szybka wycena, zapłata gotówką. Warszawa biuro i wysyłkowo. Zapraszamy!
Masz używanego laptopa do sprzedania? Skup laptopów Warszawa go kupi!
28 lipca 2019

Jak sprzedać laptopa w Warszawie czyli portale aukcyjne vs. skupy.

A więc posiadasz swojego używanego laptopa i nadszedł czas na zmiany czyli upatrzyłeś sobie już nowego ale nie wiesz co zrobić ze starym?

 

To znaczy wiesz co zrobić ze starym czyli sprzedać ale jeszcze nie wiesz jak się do tego zabrać? Na pierwszy rzut oka opcji jest kilka i można przebierać wśród sposobów sprzedaży więc wymieńmy te najważniejsze:

 

  1. Allegro.pl
  2. OLX.pl
  3. strony oferujące skup używanych laptopów

 

ad1. Allegro.pl

 

Największy polski portal aukcyjny - mnogość sprzedawców i kupujących, bezapelacyjne najpopularniejsza polska strona pozwalająca na sprzedaż bezpośrednią. Marka budowana przez lata i przez te lata zdobywająca zaufanie i rzeszę wiernych userów. Oczywiście ktoś mógłby rzec, że oprócz plusów ma też minusy czyli prowizję od sprzedaży (w przypadku laptopów to 4%, a więc przy sprzedaży laptopa za 2500zł to będzie 100zł plus więc stosunkowo niedużo ale ciężko też powiedzieć, że 100zł to jest nic ale - co najważniejsze - sama sprzedaż -od kiedy allegro zlikwidowało możliwość oceniania kupujących- przebiega na tym portalu już dużo trudniej gdyż kupujący może w każdej chwili wycofać się z transakcji i np. nie zapłacić. Kiedyś nie było to tak wielkim problemem gdyż w takim wypadku sprzedawca wystawiał takiemu nierzetelnemu kupującemu komentarz negatywny i taki delikwent był już oznaczony, napiętnowany i każdy następny sprzedawca wiedział, że ma do czynienia z kimś niepoważnym. Teraz tego już nie ma, nie można oceniać kupującego i częstym obrazkiem jest sytuacja w której kupujący po prostu olewa zakup, nie płaci, a sprzedawca może tylko cierpliwie czekać aż kupujący łaskawie raczy zapłacić albo zrezygnować. 

 

Ale największy problem współczesnego allegro tkwi gdzie indziej - od jakiegoś czasu portal stawia na duże sklepy, na duże sklepy oferujące nowe przedmioty i to one zyskują pierwsze pozycje na liście wyszukiwania, a wiadomo, że jeśli sprzedając cokolwiek nasz przedmiot nie będzie na pierwszej czy drugiej stronie wyszukiwana to szansa na dotarcie z nim do potencjalnych kupujących spada drastycznie, a czasami wręcz uniemożliwia sprzedaż. Z dawnych czasów kiedy na allegro używane laptopy miały po kilkaset wyświetleń w ciągu trwania aukcji minęły bezpowrotnie - teraz aukcja trwająca 7 dni ma po kilka lub kilkanaście wyświetleń, prawdopodobnie więcej osób obejrzałoby tego laptopa jeśli wystawilibyśmy go na łóżku polowym na ulicy..... A allegro aby jeszcze dodatkowo pognębić sprzedawców to do opcji promowania ogłoszenia (które kosztuje ok 19zł) dorzuciło w promocji podwyżkę prowizji od sprzedaży dla ogłoszeń promowanych czyli nie dość, że dajemy portalowi zarobić na wykupionym dodatkowo pakiecie promowanie to wtedy niemała prowizja od sprzedaży wzrasta o kolejne kilka %. 

 

ad2. olx.pl

 

Odkąd allegro zwietrzyło interes w sprzedaży nowych sprzętów i powoli ale skutecznie zaczęło wyrzucać małych, prywatnych sprzedawców oferujących swoje domowe, używane sprzęty graczem numer 1 stał się portal ogłoszeń lokalnych - olx (dawniej tablica.pl). Dawniej dość niszowa strona z niewielką ilością ogłoszeń z dnia na dzień przerodziła się w główną gałąź sprzedaży detalicznej używanych laptopów w Polsce. Łatwość wystawienia ogłoszenia plus dostęp do lokalnej społeczności -bo olx bazuje właśnie na sprzedaży lokalnej, osobistej- sprawiły ,że wśród sprzedawców wstąpiła wiara w to, że na zgliszczach allegro powstanie coś co będzie realną alternatywą i pozwoli na sprzedaż na satysfakcjonującym poziomie.

 

Oczywiście olx też nie jest krystaliczny i bez wad, a jego największym minusem jest właśnie ograniczenie do 1 miasta. O ile allegro dawało nam dostęp do kupujących z całej Polski to OLX bazuje na sprzedaży w 1 mieście czyli sprzedawca z Warszawy oczywiście wyświetli się potencjalnym nabywcom z całej polski ale brak obsługi płatności i systemu komentarzy jak w allegro skutecznie zniechęca (ale nie uniemożliwia!) do wysyłania przedmiotów. I tu dochodzimy do sedna problemów z olx  - oczywiście nie twierdzę, że olx to same problemy ale z niewyjaśnionych przyczyn kupujący na olx jest zupełnie odmienny od tego np. z allegro. Może wynika to, z faktu, że w olx brak ocen, a może z tego, że na olx kupujący czują się bardziej anonimowi ale groteskowe targowanie się z olx-a weszło już na stałe do historii polskiego internetu. Sytuacja "...dam połowę..." to nie jest na olx coś niezwykłego. Niezwykłe to raczej byłoby jeśli udałoby Ci się cokolwiek sprzedać bez kontaktu z takimi nabywcami. Oczywiście, ktoś powie, że da się żyć po prostu olewając takie osoby ale polecam każdemu spróbować doświadczyć tego na własnej skórze w sytuacji np. takiej ,że kupujący przez pół dnia zadaje normalne pytania, my wysilamy się aby jak najszybciej i jak najrzetelniej odpowiedzieć na nie, przesyłamy zdjęcia, może nawet filmik bo o to właśnie prosi nasz łaskawy potencjalny nabywca, a on na samym końcu konwersacji wyskakuje z: "... a teraz porozmawiajmy o cenie..." i proponuje upust np. -70%. Ręce opadają....

 

Gdyby tego było mało to polecam też spróbować sprzedać coś na olx wysyłkowo. O tak - wysyłkowo na olx jest sprzedać bardzo łatwo. Kupujący pisze, cyk - podaje adres do wysyłki oraz "panie, wysyłaj pan szybciutko za pobraniem bo mie się spieszy", my paczkę owijamy folią, chowamy w odpowiednim kartonie, oznaczamy, wypełniamy i pozostaje już tylko czekać na pieniążki. Czekamy 5 dni, tydzień, kolejne kilka dni - w głowie zaczyna kołatać się myśl, że coś się przedłuża i po 2 tygodniach paczka do nas wraca z adnotacją, że nie została odebrana. Pełne zaskoczenie, tysiące pytań bez odpowiedzi - dzwonimy do kupującego i jeśli łaskawie odbierze w takiej sytuacji telefon to okazuje się, że kuriera nie było, kurier był o złej porze, kurier miał za krótką nogę albo jeszcze coś innego nie pasowało ale koniec, końców my zostaliśmy z niesprzedanym przedmiotem, wyrzuconymi pieniędzmi w błoto (przesyłka do kupującego) oraz z kolejnym wydatkiem bo paczka która do nas wróciła też musi być opłacona więc aby ją w ogóle odebrać - musimy zapłacić koszt przesyłki raz jeszcze. Ostatnim rodzajem klienta na olx jest bogaty biznesmen z Nigerii, Anglii lub Zanzibaru. On nie jest wybredny - płacimy więcej niż chcemy, dorzuca extra parę tys. dolarów na przesyłkę i tylko nadawać paczkę. Oczywiście ciut mu się spieszy i nalega na szybkie nadanie paczki ale te parę tysięcy dolarów na koncie, których właściwie to jeszcze nie ma na koncie ale już jest potwierdzenie wysłania przelewu na emailu wyglądają ok i nęcąco ale niestety to tak nie działa. Niestety nasz książę nie istnieje w rzeczywistości, niestety potwierdzenie przelewu ,które przesłał nie jest prawdziwe tylko sfałszowane i niestety ale jedyną realną rzeczą w tej transakcji jest Twój przedmiot, który -jeśli jesteś naiwny- wyślesz i już nigdy nie zobaczysz.

 

ad3.  skup laptopów Warszawa

 

Na koniec pozostają sklepy profesjonalnie zajmujące się skupem laptopów czyli firmy, które odkupują sprzęty bezpośrednio od kupujących. Jak to działa w teorii? Kupujący znajduje taki skup, skup podaje swoją ofertę i dochodzi do spotkania. Tyle teoria - jak wygląda praktyka? Częstą pułapką przy tej formie sprzedaży jest oferowanie wyższej kwoty podczas wyceny, a obniżanie jej podczas spotkania. Część takich miejsc wychodzi z założenia, że skoro udało się już właściciela takiego laptopa zwabić to nie będzie mu się chciało targować lub szukać dalej ale sądząc po licznych komentarzach niezadowolonych klientów jednak nie każdy daje się w ten sposób `przerobić`. Oczywiście są sytuacje w których takie obniżenie oferty jest zasadne, np. jeśli przez telefon powiemy, że mamy do sprzedania laptopa jak nowego, z gwarancją, nienaprawianego i z oryginalnym pudełkiem, a przywieziemy używanego szrota, całego porysowanego, z połamaną obudową, bez pudełka i dowodu zakupu to musimy wziąć pod uwagę, że jego realna wartość jest niższa niż deklarowana i taki punkt nie sprzeda go za tyle, za ile założył ,że uzyska więc na miejscu swoją ofertę zrewiduje, a więc tu dochodzimy do sedna tego problemu - im rzetelniej opiszemy nasz przedmiot, tym większą szansę mamy (oczywiście pomijając już wspomniany wcześniej fakt nieuczciwości) na uzyskanie kwoty skupuj zbieżnej z deklarowaną podczas wyceny.

 

Wiadomo, że jednym z najważniejszych kryteriów podczas sprzedaży elektroniki jest cena. Jak to wygląda u profesjonalistów? Czy skup laptopów Warszawa ma cennik? Często nie, często ten sam laptop wyceniany w różnych punktach może mieć diametralnie różne wyceny zależne od zapotrzebowania rynku, nasycenia rynku czy indywidualnych preferencji danego sklepu.

 

Kolejnym plusem transakcji w takim miejscu jest to, że zapłatę otrzymujemy od razu - bez czekania na przelew czy pobranie. Przyjeżdżamy, podpisujemy umowy i odbieramy gotówkę. Minimum formalności, minimum czasu - jeśli komuś zależy na tym aby szybko sprzedać laptopa w Warszawie to szybszego sposobu raczej nie znajdzie. 

 

Wybierając sprzedaż za pomocą takich skupów należy także pamiętać, że odpada nam problem podatku od czynności cywilnoprwanych (PCC), który należy uiścić przy transakcjach pomiędzy dwiema osobami prywatnymi (np. na olx i allegro) i wartości takiej transakcji powyżej 1000zł. Nie jest to może czynnik mogący decydować o wyborze gdzie sprzedamy laptopa ale z pewnością jest to kolejna niewielka cegiełka przemawiająca za wyższością tych punktów nad portalami aukcyjnymi i sprzedażowymi.

 


 

Podsumowanie

 

Nasza firma wie, że sprzedać laptopa jest nietrudno ale sprzedać go dobrze to niemałe wyzwanie. Co oznacza "sprzedać dobrze"? To znaczy znaleźć takie rozwiązanie żeby uzyskać uczciwą cenę i nie zmarnować na to czasu więcej niż to konieczne. Dokładamy wszelkich starań aby cały proces sprzedaży używanego laptopa w naszej firmie przebiegał jak najbardziej profesjonalnie i  był jak najmniej uciążliwy dla naszych klientów. Wiemy gdzie sami popełnialiśmy w tej kwestii błędy ale wyciągamy z nich wnioski i staramy się aby nasi klienci mogli powiedzieć o nas: "tu dobrze można sprzedać laptopa". Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty, jeśli chcesz za darmo wycenić laptopa to sprawdź jak to działa w naszej firmie:

 

https://wycenaelektroniki.pl/skup-laptopow

 

 

 

Masz problem z wyceną laptopa na naszej stronie? Obejrzyj ten film, który nagraliśmy specjalnie dla naszych klientów, objaśnia on jak wypełnić formularz wyceny:

 

nasza identyfikacja graficzna / logo

Pro  Service - Warszawa

tel. 533 286 286 tel. 531 837 837

Pro   Service

Warszawa      tel. 533 286 286